Pakistán 2007

Ve čtvrtek 22.11.2007 jsem se vydali opět na dalekou cestu do Pakistánu. Po roční pauze jsme se těšili do známých míst - na World Performing and Visual Arts festival v Lahore, což je jeden z největších festivalů v Asii.

Strávili jsme tam velmi intenzivní týden, během kterého jsme odehráli několik koncertů a opět fůzovali s místními sufijskými muzikanty. Uznávaná zpěvačka Surriya Khanam nás okouzlila svým hlasem a přístupem, takže spolupráce s ní a jejími muzikanty šla jako po másle. Se Sain Zahoorem to bylo o něco složitější, ale už jsme se znali z dřívějška, takže jsme věděli, do čeho jdeme.

Tentokrát jsme si pobyt zpestřili natáčením materiálu pro nový klip, takže jako kameraman s námi vyrazil Luboš Pavlovič alias Fish. Díky místnímu pojetí času bylo natáčení dost oříšek, protože to, že se s někým domluvíte na určitou hodinu, vůbec neznamená, že tam dorazí včas. Pokud tedy vůbec dorazí. Takže pokud jsme nehráli, nezkoušeli či nezvučili, pilně jsme natáčeli a na další aktivity jsme vlastně vůbec neměli čas. Narazili jsme tam na výjimečný úkaz. Točili jsme s rikšou, jejíž řidič přijel na sraz vždy v předstihu. To jsme v Pakistánu zažili poprvé a nemohli tomu uvěřit. Fishovi patří velký dík.

Letos bylo na festivalu kromě muziky opět k vidění divadlo, tanec, loutky i filmy. Jediné, co jsme zvládli vidět bylo představení Nejmenší žena na světě pražského divadla Krepsko. A moc se nám líbilo. Účastnici se tentokrát sjeli např. z Velké Británie, Kanady, Indie, Irska, Francie, Rakouska, Švýcarska, Keni, Itálie, Rumunska, Holandska, Bulharska, Srí Lanky...

Jazýčky jsme si opět vypálili pekelně ostrou a dobrou stravou. Taky jsme okoštovali místní pivo. Jediné, co jsme stihli navštívit bylo Lahorské muzeum, kde je světový unikát - asketický Budha.

V Pakistánu byl sice výjimečný stav, ale vlastně jsme to ani nepoznali. Jediný rozdíl byl v tom, že na festivalu byla výrazně přísnější ochranka, večer se procházelo detekčním rámem a i v koncertním amfiteátru byla spousta policajtů s puškama. Jinak normální život plynul svým pomalým tempem dál.

Pravidelné zpravodajství, které jsme posílali, si můžete přečíst na www.freemusic.cz

Fotky najdete zde.

Článek o festivalu:
Sonya Rehman

Reportáže či rozhovory:
Kultura v regionech, ČT24 8.12.2007

Obrazové záznamy:
Krátký záznam z koncertu

Účast kapely na festivalu finančně podpořilo Statutární město Brno a Ministerstvo kultury České republiky.

Please publish modules in offcanvas position.